Аймгийн хүүхдийн “Мини парламент”

Аймгийн Иргэдийн төлөөлөгчдийн хурал, Аймгийн Хүүхэд, гэр бүлийн хөгжлийн хэлтсээс санаачлан хүүхдийн  дунд тулгамдаж буй асуудлуудыг тэдний оролцоотойгоор тодорхойлж, шийдвэр гаргагчдад уламжлан шийдвэрлүүлэх тогтолцоог бий болгох зорилгоор  Аймгийн ИТХ-ын дэргэд хүүхдийн “Мини парламент”-ыг байгуулж 2014 оны 01-р сарын 22-ны өдөр Аймгийн ИТХ-ын Их танхимд анхдугаар хуралдааныг зохион байгууллаа.

Мини парламент нь ЕБС-ийн 9,10,11-р анги, Политехникийн коллежийн ахлах анги тус бүрээс сонгогдсон 39 төлөөлөгчийн бүрэлдэхүүнтэй.

Мини парламент  дараах 5 хороотой үйл ажиллагаагаа явуулж байна.

Үүнд:

  1. Ёс зүйн хороо
  2. Соёл, спортын хороо
  3. Нийгмийн бодлогын хороо
  4. Байгаль орчны хороо
  5. Мэдээлэл, сурталчилгааны хороо

Аймгийн хүүхдийн “Мини парламент”-ын даргаар “Эрдмийн гэгээ”сургуулийн 11б ангийн төлөөлөгч Б.Пүрэвжав , нарийн бичгийн даргаар  “Эрдмийн гэгээ” сургуулийн 10а ангийн төлөөлөгч М.Ариунзаяа нар ажиллаж байна

 

Мини парламентын төлөөлөгчид:

Овог нэр Сургууль Анги Нас
1. Батбаяр Базарсад 1-р 10д 15
2. Мөнхгэрэл Ууганцэцэг 1-р 12ё 16
3. Эрдэнэбат Энхтүвшин 1-р 10б 15
4. Пүрэв Энх-Эрдэнэ 1-р 10г 14
5. Батдэлгэр Базардирга 1-р 12е 16
6. Батбуян Билэгжаргал 1-р 11д 16
7. Сугирсүрэн Нандинцэцэг 1-р 11а 16
8. Баярсайхан Уянга 1-р 11г 16
9. Отгонбаяр Сарангуа 1-р 11в 15
10. Батсайхан Тэмүүжин 1-р 12ж 16
11. Энхтайван Нандинцэцэг 1-р 11б 16
12. Отгонбаяр Халиунаа ЭГ 12б 16
13. Хүүбаатар Бямбацогт ЭГ 10б 15
14. Амарбат Болорцэцэг ЭГ 12а 16
15. Мөнхзориг Ариунзаяа ЭГ 11а 16
16. Баатарцогт Оюунболд ЭГ 11б 16
17. Батхуяг Бадралттөр ЭГ 10а 15
18. Б.Пүрэвжав ЭГ 12б 16
19. Г.Батболд 3-р 10а 15
20. Сүрэнжав Нарантунгалаг 3-р 11г 15
21. Түвшинжаргал Өнөрбаяр 3-р 10б 16
22. Зоригт Ариунцэцэг 3-р 10в 16
23. Энхтүвшин Уранзул 3-р 12д 17
24. Бадрах Мөнгөнцэцэг 3-р 11б 16
25. Батжаргал Оюунжаргал 3-р 11а 17
26. Өлзийбаатар Сүрэнцэцэг 3-р 10а 14
27. Энхжаргал Цэцэгбал 4-р 12б 17
28. Анхбаяр Бүжинлхам 4-р 12а 16
29. Баттөмөр Билгүүн 4-р 10в 15
30. Бямбацогт Сарангуа 4-р 10б 15
31. Мөнхбат Ганжаргал 4-р 12в 17
32. Чулуунбаатар Хоролсүрэн 4-р 11а 15
33. Ганбат Мөнгөнцэцэг 4-р 11в 16
34. Должинсүрэн Отгонтунгалаг МСҮТ Т2а 16
35. Өлзийсайхан Даваасамбуу МСҮТ Т2а 17
36. Өнөрцэцэг Ганганцэцэг МСҮТ Ү 2 17
37. Мөнхзориг Туяацэцэг МСҮТ Бзч2 17
38. Батбаатар Дашдондов МСҮТ Аз 2 17
39. Доржтовуу Батзориг МСҮТ М2 17
 
 

 
 
 
Дээшээ
PersonalTrainerCertification.us